Логін
Пароль
Кафедра фінансів ЧНТУ
Ввійти
Правила
Сторінка блогів
Розміщення науково-популярної інформації
Дослідження, зустрічі і тематичні подорожі кафедри фінансів у 2014 році 2016-03-19    12:28:36     Шишкіна О. В.      коментарі - 0

2014 рік відзначився і новими, незвіданими подіями для країни, вибухом емоцій для українського суспільства, зростанням активної життєвої позиції громадян.

У складний час хочеться довести, що наша країна має всі шанси на краще життя, а наше історичне минуле заслуговує глибоке дослідження і розуміння.

Подорожі, здійснені нами - викладачами кафедри фінансів, дозволяють не тільки ознайомитись з давніми пам’ятниками нашого краю, оцінити туристичний потенціал Чернігівщини, а й позволяють гордитись нашою історією і тими, хто її створював.

Фрагменти наших подорожей у 2014 році:

1. 08 травня 2014 року викладачі кафедри фінансів здійснили подорож за маршрутом  "Данівка - Козелець – Остер" - “Історія та географія Козелецького краю”! На протязі подорожі нас чекали такі екскурсії:

- с.Лемеші – батьківщина Розумовських. Ми побачили будинок церковно-приходської школи, поставлений на місці хати Розумів їх нащадками та відвідали трьохсвятську церкву – пам’ятник на могилі батька Олексія та Кирила Розумовських;

- с. Данівка. Відвідання  Георгіївського монастиря 18 ст. серед іншого мали можливість подивитись на Чудотворну ікону Божої Матері “Аз с вами и никто же на вы”;

- смт Козелець. Екскурсія передбачала відвідання: Церкви Різдва Богородиці – подяки Наталії Розумовської за долю дітей; Вознесенської церкви – музею історії ткацтва на Чернігівщині; Миколаївської церкви. Будинку полкової канцелярії; садиби "Покорщина" – маєтку Віри Дараган – сестри Розумовських.

- м. Остер. Екскурсія передбачала відвідання: Остерського краєзнавчого музею; Юр’євої божниці – улюбленої церкви Юрія Долгорукого; Воскресенської церкви;  Могили Мішші Сеспеля – основоположника сучасної чуваської поезії.

Фотозвіт:

Фото 1 - Вознесенська церква – музей історії ткацтва на Чернігівщині

Фото 2 - Відвідання Церкви Різдва Богородиці

Фото 3  - Остерський краєзнавчий музей

2. 7-8 червня 2014 року викладачі кафедри фінансів здійснили подорож за маршрутом  "Сосниця - Новгород-Сіверський - Мезін - Вишеньки" .

Смт. Сосниця – районний центр, розташований на мальовничих берегах річкок Сейм і Десна. Сосниця це не тільки рідний край талановитого режисера Олександра Довженка, а й більше ніж 700 років славної історії. Перша літописна згадка належить до 1234 р.

На протязі цієї подорожі нас чекали такі екскурсії:

- у смт. Сосниця ми здійснили оглядову екскурсію по території літературного-меморіального музею ім. О.Довженка. Під час екскурсії по музею побачили: Меморіальний будинок, в якому народився Олександр Довженко і провів свої дитячі роки; Літературний музей - експозицію, яка розповідає про творчий шлях відомого драматурга и кінорежисера; переглянули фільм з творчого доробку кінорежисера.

- у м. Новгород-Сіверський ми здійснили оглядову екскурсію по території Спасо-Преображенського монастиря, який був закладений в далекому 1033 році. Зауважимо, що на території Спасо-Преображенського монастиря знаходиться могила останнього гетьмана України - графа О.К.Разумовского. У нас була можливість подивитися Спасо-Преображенський собор - відомий пам'ятник архітектури епохи класицизму, що був побудований за проектом відомого архітектора Джакомо Кваренгі на протязі 1791 - 1796 років, пройтися підземним ходом XVI-XVII століття.

Надзвичайно захопливою виявилась екскурсія до музею "Слово о полку Ігоревім" - першого і єдиного в Україні державного музею, присвяченого відомому пам'ятнику літературного слов'янського світу.

Далі нас чекало продовження екскурсії по місту. Крім Спасо-Преображенського монастиря ми відвідали:

- Дерев'яну церкву святого Миколая (18 століття.) - Покровителя всіх мандрівників, мореплавців і торговців;

- Успенський собор (17 століття.) - будівництво якого було розпочато  у 1671 році на місці давньоруського храму;

- Тріумфальну арку (1786-1787 рр), побудовану на честь приїзду Катерини ІІ в Новгород-Сіверський. Цікаво, що похвалитися такою археологічною   особливістю можуть лише 6 міст світу, з них 5 столиць і Новгород-Сіверський.

- Торгові ряди (ХVІІІ століття.).

- у с.Мезин, що розташоване осторонь залізниць і автомобільних магістралей, біля річки Десни на Чернігівщині, відвідали Мезинський національний природний парк,  Мезинську палеолітичну стоянка мисливців на мамонтів, вік якої - майже 20 тисяч років. На місці стоянки, в старому житловому будинку знаходиться Мезинський археологічний музей, заснований в 1965 р Мезинський музей - найбільший сільський музей в Європі. У ньому серед іншого експонується малюнок, нанесений на витончений браслет з кістки мамонта. Його розшифровують як найдавніший календар.

Крім того, ми побували на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Рихлівська дача», проїхали за маршрутом споглядання прекрасних пейзажів ландшафтних заказників "Мезинська Швейцарія", відвідали дуб Мазепи, старовинну ялинкову алею, багатовіковий Монастирський дуб, та скуштували воду із святого джерела. З пагорбу біля будівлі Рихлівської дачи насолоджувались панорамою Мезинського національного природного парку.

Мезинський національний природний парк, який розташований в північно-східній частині Чернігівської області, в межах Коропського району - це перлина Новгород-Сіверського Полісся. Деснянські кручі, лабіринти ярів, дух історії нікого не залишать байдужим, неймовірна краса мальовничих пейзажів заворожує.

           Мезинський національний природний парк є одним з 48-ми національних природних парків в Україні, а свою назву отримав за перебування на його території всесвітньо відомої Мезинській верхнепалеолитической стоянки.

     На території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Рихлівська дача» розташовані нетипові для Лівобережного Полісся ділянки листяних лісів з дуба звичайного, граба, клена гостролистого і липи серцелистої. На цій території ростуть десятки багатовікових дерев, серед них 800 річний «Цар-дуб» і дуб Мізепи, якому близько 500 років і «Старовинна ялинкова алея» з 79 вікових дерев ялини звичайної. Поруч з територією заказника знаходиться Рихлівський Свято-Миколаївський чоловічий монастир, монахи якого більше трьохсот років зберігали цей заповідний ліс.

        - у с. Вишеньки, які були власністю полководця, фельдмаршала і президента Малоросійської колегії графа Румянцева-Задунайського, побачили Успенську церкву (1787 року) зі збереженою автентичною ліпниною і палац фельдмаршала Румянцева-Задунайського XVIII ст., який справляє надзвичайне враження завдяки своїй архітектурі.


           3. 29 червня 2014 року викладачі кафедри здійснили подорож за маршрутом "Густиня - Сокиринці - Качанівка" - "Подорож із задоволенням, але й не без моралі".

          На протязі цієї подорожі ми відвідали:

         - Густинський Свято-Троїцький монастир, розташований у невеличкому селищі Густиня, Прилуцького району Чернігівської області. Густинський Свято-Троїцький монастир (початок діяльності якого сягає 1600 року) - жіночий монастир, розташований на правому березі річки Удай. Унікальний архітектурний комплекс епохи бароко, 17 століття;

        - с. Сокиринці – подарунок Петра І Гнату Галагану, «український Парнас». Екскурсія палацово-парковим комплексом кін. ХVШ ст. - поч. XX ст.: маєток Галаганів - прекрасний старовинний палац ХІХ ст., англійський ландшафтний парк з озерами, альтанками, греблею і мостами, закладений садівником-австрійцем Бістерфельдом; музей Остапа Вересая - сліпого бандуриста, що мешкав при дворі Григорія Галагана і був відомий на всій території тодішньої Російської імперії;

        - с. Качанівка - місце, що притягувало до себе найкращих митців та видатних осіб. В ході екскурсії нас чекало ознайомлення з історією Качанівки, огляд найвідомішого поміщицького маєтку Лівобережної України палацу Тарновських - Харитоненків - одного з найбільших та найяскравіших взірців садибної архітектури, відвідування виставки «Садибна культура та побут кін. ХVШ ст. - поч. XX ст.» та прогулянка парком (альтанка М.І. Глінки. човнова пристань, «романтичні» руїни, дуб Довженка, господарський двір та Георгіївська церква).


Чекайте на продовження звітівКоментарі:
Останні блоги
Наукові і методичні роботи викладачів кафедри _частина 2
2016-03-29    22:16:05     Шишкіна О. В     коментарі - 0 Кафедра належним чином забезпечує навчальний процес відповідними навчально-методичними матеріалами. (продовження)
Подробиці...
Наукові і методичні роботи викладачів кафедри ФБСС_частина 1
2016-03-26    19:57:06     Шишкіна О. В     коментарі - 0 Кафедра Фінансів, банківської справи та страхування (ФБСС) належним чином забезпечує навчальний процес відповідними навчально-методичними матеріалами. Окрім того провідні викладачі кафедри та аспіранти займаються науковою діяльністю в рамках кількох науково-дослідних тем, що забезпечує щорічний захист кандидатських дисертацій, випуск монографій, участь у роботі наукових всеукраїнських та міжнародних конференцій, конгресів і форумів.
Подробиці...
Тематичні подорожі, зустрічі та відкриття кафедри фінансів у 2015 році
2016-03-26    19:21:38     Шишкіна О. В     коментарі - 0 2015 рік став справжнім випробування для України і всього світу. Незважаючи та фінансові проблеми та військові дії ми дивимось на майбутнє з надією та намагаємось зробити і себе і світ краще. Ми відстоюємо право на гідне життя, розвиваємо науку, вболіваємо за своїх на спортивних аренах, слухаємо нову музику, подорожуємо, зустрічаємось з цікавими людьми і продовжуємо вірити в майбутнє.
Подробиці...
Дослідження, зустрічі і тематичні подорожі кафедри фінансів у 2014 році
2016-03-19    12:28:36     Шишкіна О. В     коментарі - 0 2014 рік відзначився і новими, незвіданими подіями для країни, вибухом емоцій для українського суспільства, зростанням активної життєвої позиції громадян. У складний час хочеться довести, що наша країна має всі шанси на краще життя, а наше історичне минуле заслуговує глибоке дослідження і розуміння.
Подробиці...
Неповторний світ зустрічей й спілкування, відкриттів і подорожей кафедри Фінансів у 2013 році
2016-03-19    11:49:01     Шишкіна О. В     коментарі - 0 Світ навколо нас неповторний і різноманітний. Якщо ти усвідомлюєш це, то намагаєшся зробити щось, що залишиться після тебе, побачити світ, бо досвід спостережень, зустрічей й спілкування, відкриттів і подорожей, збагачує твоє життя.
Подробиці...
Календар